Весілля на завтрашній вулиці – Юрій Піменов

Весілля на завтрашній вулиці   Юрій Піменов

Піменов шукав свій художній стиль досить довго: спочатку це був німецький експресіонізм, потім імпресіонізм. До сучасного реалізму художник прийшов у злом віці і проніс його через усе життя.

“Весілля на завтрашній вулиці” чудове, яскраве, добре твір, що належить кисті Піменова і виражає епоху “шестидесятих”, коли люди щиро вірили в будівництво “світлого майбутнього”.

Піменов – майстер фіксації коротких моментів життя, які трапляються щодня і від уявної буденності залишаються непоміченими. Художник шалено любить Москву, не стільки як місто, скільки як батьківщину. Звідси теплота і жвавість у кожному зображеному сюжеті.

У картині “Весілля на завтрашній вулиці” простежується ніжність і характерність художника. Сюжет схожий не стільки на картину, скільки на кадр плівки пішли шістдесятих років. Піменов налаштовує глядача на перспективу життя: молодята, будівництво, довга світла вулиця.

Найбільш помітні плями на картині – це сукня молодої нареченої і новий будинок. Все нове, світле несе художник світу. Незважаючи на те, що у манері листи Піменова не існує чітко прописаних деталей, картина від цього не страждає. Художник настільки майстерно грає барвами, акцентує увагу на світлих теплих тонах, що сюжет бачиться повністю завершеним. В “Весілля на завтрашній вулиці” абстрактні фігури, тому викликають ностальгію у молоді шістдесятих: кожен може побачити себе на полотні автора.

Картини Піменова – літопис минулої епохи, але не статична і суха, а яскрава, весела, галаслива. Трепетна любов художника до звичайним громадянам своєї країни живе в його картинах і сьогодні. Піменов був різнобічною натурою. За своє життя він прославив себе не тільки як художник, але і став відомим сценографом, а також автором декількох книг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)