Святочне ворожіння – Микола Пимоненко

Святочне ворожіння   Микола Пимоненко

Дивно красива жанрова картина. Дві красиві дівчини-селянки сіли на лавку біля грубки і при свічці на Святках почали гадати. А як же без цього. Тоді на Святках це чи не найголовніше – поворожити на судженого-рядженого! Адже дівчатам дуже хотілося скоріше вийти заміж. А ворожили на святках по-різному. Ось те, що на полотні саме вірне. У чашку наливалося трохи води, запалювалася свічка, і накапивался у воду віск. Він там застигав в різних формах, а потім за допомогою свічки розглядають тінь цієї самої воскової застиглої кляксе.

Розглядали пильно, щоб розгадати профіль коханого. От як раз за розгляданням художник і застав своїх героїнь. Уважно і весело дивляться вони на тінь вихідної від свічки – раптом побачать що знайоме. Але найцікавіше, що такі святочні ворожіння збувалися майже через рік. Як правило, всі російські справлялися весілля восени, майже відразу після збору врожаю.

Роботи стало менше і тому можна було предастся розвагою. А тоді святкували весілля з великим розмахом. До речі, святки теж святкували з розмахом, але, щоправда, не таким вже великим. Взимку особливо не нагулявся, але вони були як продовження Різдва Христового. Ось тому і красуні одягнені святково. Як правило, дівчата збиралися в одній із хат, без хлопців і приймалися гадати. Але це було не довго. Відразу після ворожінь, починалися співи, але теж не просто так – хто-то розвернувся пряжу, хтось щось підшивав або перебирав з ягід.

Звичайно, растапливался самовар, і починалося дівоче чаевничество. Частування були різні – пряники, хлібці або кусковий цукор. Але потім приходили і хлопці, але нічого такого між ними не відбувалося, просто сиділи і розповідали всякі байки, приповідки та історії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 3.88 out of 5)


Святочне ворожіння – Микола Пимоненко.