Джерело – Аркадій Пластов

Джерело   Аркадій Пластов

Відомий російський художник Пластів Аркадій Олександрович все життя прожив в одному, рідному селі. На своїх полотнах найбільше він зображував односельців, їх життя, звичаї, час проведення і навіть перетворення села. Кожна з його картин це етап життя простого сільського людини.

Картина джерело показує нам чоловіка і жінку, які п’ють воду з джерела. На вулиці спекотний літній день. Сонце піднялося високо і радує своїм теплом природу з безхмарного неба. По всій видимості, чоловік та жінка працювали в полі. Можливо, збирали врожай і дуже втомилися від спеки. Єдиним порятунком для них став криниця в степу, який обгородили, щоб не замілів. Навколо джерела дуже гарно й зелено. Рослинам в таку спеку завжди потрібна вода, а тут вона поруч.

Одягнені люди по-простому. На жінці легке літнє плаття і покладений поруч хустку, який покривав голову. Вона омиває обличчя приємною прохолодною водою. Чоловік одягнений у штани і майку. На голові кепка. Він зачерпнув долонею воду і хоче попити. За ними видніється мотоцикл. На ньому вони приїхали до джерела.

Проста і чудова картина показала епізод з життя сільського люду. Скільки всього прекрасного і чудового можна нафантазувати, дивлячись на цю красу. Мені здається, що багато приходили до цього джерела і не тільки в спеку. Одні просто відпочити, інші подумати, а автор зобразити шедеври мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)