Жервоприношение Полиссени – Себастьяно Річчі

Жервоприношение Полиссени   Себастьяно Річчі

Картина італійського живописця Себастьяно Річчі “Жервоприношение Полиссени”. Розмір картини 77 x 66 см, полотно, олія. В язичницьких релігіях ідея жервоприношения піддавалася грубого перекручування. Чуттєвість у язичницьких обрядах завжди панує над ідеєю, а в деяких культах жервоприношение має відверто кровожерливий характер, переходить у повний канібалізм. Так, у західно-семітське культ Ваала і Астарти цим божествам приносилася в жертву девическая честь, і у капищ їх існували особливі штати “священних блудниць і блудників” .

Кровожерливість знаходила собі вище вираження в людських жертвоприношеннях, колишніх в звичай у багатьох народів стародавності, не виключаючи і класичних. Хоча з плином часу вони і скасовувалися, але існування їх ясно засвідчене пам’ятками; наприклад, на ассиро-вавилонських пам’ятках часто можна бачити зображення принесення людей при жервоприношениях, у всій обстановці релігійного ритуалу. Найчастіше батьки приносили в жертву своїх дітей, панове – рабів, переможці – переможені. Таких аморальних і канібальські жертвоприношень абсолютно чужа старозавітна релігія.

Новітній критицизм, втім, готовий вбачати сліди їх і в Біблії, в підтвердження чого посилається особливо на факт жертвопринесення Авраамом свого сина Ісаака і на історію дочки Їфтаха. Втім, бачити в жертвопринесення Ісаака доказ існування людських жертвоприношень і у євреїв, значить випустити з уваги значення цього факту, як випробування твердості віри Авраама. Більш правдоподібна, по всій видимості, історія Їфтаха, приніс у жертву свою дочку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Жервоприношение Полиссени – Себастьяно Річчі.