Алегорія людського життя – Алессандро Аллори

Алегорія людського життя   Алессандро Аллори

Картина флорентійського художника Алессандро Аллори “Алегорія людського життя”. Розмір картини 37 х 27 см, мідь, масло. В алегорії кохання, доброчесність, справедливість, сварка, слава, істина, війна, достаток, мир, весна, смерть і т. д. зображуються на картинах живописців як живі істоти.

Властиві цим живим істотам якості і зовнішність запозичуються від вчинків і наслідків того, що відповідає укладеними в цих поняттях образах і властивості, наприклад, образ війни позначається за допомогою військових гармат і штандартів, пір року – за допомогою відповідних їм плодів або польових занять, справедливість – за допомогою ваг і пов’язки на очах Феміди, смерть – за допомогою клепсидри і коси.

Очевидно, алегорії не дістає повної пластичної яскравості і повноти художніх творінь, у яких поняття і образ цілком один з одним збігаються і виробляються творчою фантазією нерозлучно, як ніби зрощеними від природи. Алегорія коливається між подіями від рефлексії поняттям і хитромудро придуманої його індивідуальної оболонкою і внаслідок цієї половинчастості залишається холодною.

Алегорія, відповідаючи багатому образами способу уявлення східних народів, займає в мистецтві Сходу досить важливе місце. Навпаки, алегорія чужа грекам при чудний ідеальності їх богів, зрозумілих і уявних у вигляді живих особистостей.

Алегорія з’являється в стародавній Греції тільки в Олександрійське час, коли припинилося природне утворення міфів і стало помітним вплив східних уявлень. В античні часи панування алегорії в мистецтві і літературі найбільше проявилося у стародавньому Римі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Алегорія людського життя – Алессандро Аллори.