Смерть і життя – Густав Клімт

Смерть і життя   Густав Клімт

Картина “Смерть і життя” була написана Густавом Климтом в 1916 році. Більшість його картин були скандальними з-за багатьох еротичних сцен. Провідною темою в його творах було жіноче тіло. І ця картина різко виділяється зі всієї маси своєю печаллю.

Не потрібно довго думати, щоб побачити зв’язок картини з її назвою, життя і смерть тут зрозумілі з першого погляду. Але можна звернути увагу на кілька деталей цієї картини. Художник виконав роботу на своєму стилі, картина багата фарбами. Тут сотні різних кольорів. Достатньо поглянути на чоловіка, чиє тіло містить у собі досить багато відтінків.

Композиція картини дуже цікава – худорляве скелетообразное істота в барвистому палантине, що представляє Смерть, за одну бік картини, а на іншій стороні представлена її протилежність у вигляді згустку життя, який з’єднує воєдино всі віки життя.

Якщо поглянути на вбрання Смерті або ковдри, якими закутані живі, можна побачити, наскільки детально опрацьовані їх візерунки. Це виправдовує те, що картина писалася Климтом близько восьми років. В одному творі вживаються як плавні, так і різкі моменти.

З-за поганого настрою картини, її важко уявити, що висить на стіні в теплому затишному будинку, вона явно не впишеться в інтер’єр. “Смерть і життя” навіває тривожні думки, вганяє в тугу, змушує задуматися про смерть. Такого твору місце в музеї або приватної колекції. Клімт якраз і хотів домогтися того, щоб просте зображення примушувало людей задуматися про глибокому, щоб воно затьмарювало думки тих, хто хоче померти своєю смертю або стати грішником. Він зміг цього досягти завдяки тому, що він зміг зробити правильні акценти на найголовніші моменти своєї картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Смерть і життя – Густав Клімт.