Небіжчик (Смерть) – Марк Шагал

Небіжчик (Смерть)   Марк Шагал

Одна з 3 картин, представлених Шагалом на виставку робіт учнів школи Званцевой. З цієї картини почалася справжня творча біографія митця. Її символізм, що межує з релігійністю, не може не вражати.

Цієї композиції, виконаної в типово темних тонах, передували численні етюди з діагональною перспективою. Судячи з бідним могильних домишкам, це окраїнний Вітебськ.

На картині лежить покійник, навколо нього горять свічки. В горі голосить жінка, отвернувшаяся геть від трупа, тікає від нього. Містичне почуття смерті охоплює глядача, незважаючи на нехитрий сюжет. Темна палітра передає нагнетающее почуття туги і безповоротність втрат. Вулиця – чорна, як смерть, мляві будинку без світла у вікнах. Світло – тільки від свічок, і небо – блідо-жовте – пофарбовано в колір їх відблисків. При цьому картина сповнена життя: з вікна падає горщик з квітами, видна фігура тікає з полотна чоловіки.

Незворушний подметальщик вулиці символізує невблаганний хід часу. Забрався на дах скрипаль беззвучно награє траурні мелодії. Невідповідність його розташування поруч із вивіскою шевця відображає властиві Шагалу дивні фантазії, об’єднують реальність і вигадка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)