Автопортрет – Тіціан Вечелліо

Автопортрет   Тіціан Вечелліо

Автопортрет художника Тіциано Вечелліо. Розмір автопортрета 86 x 69 см, полотно, олія. Народився у досить забезпеченою і родовитої сім’ї в провінційному містечку Пьеве ді Кадоре області Беллуно Венеціанської республіки. Точна дата народження невідома. Багато дослідників творчості великого художника його дату народження визначають зовсім неоднозначно, починаючи з 1476 року і аж до 1490-х.

Найбільш прийнятним варіантом року народження вважають період з 1488 по 1490 рік. Близько 1500 Тіціан був відданий батьком у майстерні венеціанського мозаїчиста Себастьяно Дзуккато. Потім навчався живопису в майстерні тодішнього голови венеціанської школи Джованні Белліні і у його брата Джентіле Белліні. У 1507 році Тіціан поступив в якості помічника в майстерню Джорджоне, після смерті великого живописця закінчив деякі його картини.

У 1517-1555 роках Тіціан обіймав посаду офіційного живописця Венеціанської республіки. Користувався величезною прижиттєвої славою, його замовниками були імператор Карл V, іспанський король Філіп II, папа Павло III, правителі Мантуї, Феррарі, Урбіно. Карл V подарував йому титул графа Палатина. Художник був тісно пов’язаний з венеціанською інтелектуальною елітою, багаторічна тісна дружба пов’язувала його з письменником, публіцистом, художнім критиком П’єтро Аретіно і провідним архітектором Венеції Якопо Сансовіно.

Тіціан був главою венеціанської школи живопису часів Високого і Пізнього Відродження. Раннім творам художника властиві життєрадісність колориту, багатогранність сприйняття життя. Спокійна ясність, пафос і динаміка монументальних композицій змінюються психологічної гостротою образів, напруженим драматизмом, їх нещадною правдивістю.

Тіціан створював образи, повні загостреного відчуття краси життя, трепетною чуттєвості. У пізніх трагічних творах підкреслював гідність і силу духу героїв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)