Діана на полюванні – Марко Каролі

Діана на полюванні   Марко Каролі

Стародавні римляни відверто займалися запозиченнями, особливо щодо завойованих греків, від яких вони сприйняли алфавіт, гоління борід, карбування монети, пантеон богів. Практично всі олімпійські боги Еллади отримали інші імена.

Вважалося, що нові боги покликані підсилювати міць Римської імперії. Богиня полювання Артеміда стала іменуватися Діаною. І ім’я це не менш відомо в історії світової художньої культури, ніж початковий варіант. На картині Марко Каролі старшого основний простір віддано вечірнього пейзажу, який повний умиротворення і спокою.

Місцевість явно скеляста, гірська, однак густо розрослися дерева роблять її привабливою як для полювання, так і для відпочинку, для відокремлених прогулянок. Оскільки вечоріє, і сонце заходить, то місцевість поступово занурюється в напівтемряву, і розглянути деякі деталі пейзажу вдається не відразу. Втім, уважний знавець живопису, придивившись, без праці виявить у правому нижньому куті не то оленя, не то косулю. Що ж, стало бути, полювати Діани і її супутникам є на кого!

Сама богиня манією руки вказує на тварину, яку прагне швидше зникнути, і дає вказівки хлопчикові, а також собакам взяти слід. Вдалині, на тлі заходу, видніються колони храму. Дуже може бути, що мається на увазі Афінський Акрополь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Діана на полюванні – Марко Каролі.