Ескіз до картини Смерть Сарданапала – Ежен Делакруа

Ескіз до картини Смерть Сарданапала   Ежен Делакруа

Незважаючи на всю революційність манери, методи роботи Делакруа залишалися цілком традиційними. Ще під час навчання в Школі витончених мистецтв він оцінив всю важливість підготовчих студій, куди входило і створення фігурних начерків. Ці начерки Делакруа робив у своїй майстерні, запрошуючи в якості моделей професійних натурників.

Прикладом цього може служити його ескіз до картини “Смерть Сарданапала”. Найчастіше Делакруа займався цим, щоб знайти найбільш вигідну позу фігури, але іноді замальовував і окремі деталі – ступню, долоня або складки драпіровок. На початку роботи художник використовував олівець або крейда, але по мірі того, як композиція картини набувала чіткі обриси, переходив на пастель або масло. Тут показано, його ескізи до картин маслом “Свобода, що веде народ” . У раннього Делакруа пози і жести фігур несуть сліди навчання у старих майстрів.

Майстерність Делакруа в зображенні людської фігури не заперечувалося критиками навіть тоді, коли самі картини, начисто відкидалися. Як не дивно, саме фігури іноді відносять до слабких сторін манери Делакруа, вважаючи їх надто вже опрацьованими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)