Любовні ігри – Ян Стін

Любовні ігри   Ян Стін

Стін дуже непогано розбирався у всіх відтінках взаємин статей. Його картини, написані на еротичні сюжети, завжди пофарбовані добродушним гумором. Художник настільки віртуозно вкраплял в свої картини непристойні натяки і “еротизовані” деталі, що нинішньому глядачеві не завжди зрозуміло, де вони.

Наприклад, полотно “Дівчина, що пропонує устриці” зовсім не здається нам непристойним, хоча у свій час воно, ймовірно, змусила почервоніти не одну доброчесну матрону. Справа в тому, що устриці в XVII столітті вважалися сильним афродизіаком.

Таким чином, дівчина, яка пропонує устриці, насправді пропонує щось зовсім інше. Є у Стіна і більше “прямолінійні” еротичні картини. Вони, мабуть, користувалися навіть більшою популярністю у заможних бюргерів. До таких належить, наприклад, сцена, розміщена праворуч.

Ця картина дуже цікава не тільки з мальовничою, але і з пізнавальної точки зору, оскільки дає нам чітке уявлення про те, в якій обстановці “відбувалася” сексуальне життя голландців. Жести обох учасників любовної гри передані художником досить правдоподібно, так і нічна ваза біля ліжка, безсумнівно, додає достовірності всій сцені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)