Суперечка за картковою грою – Ян Стін

Суперечка за картковою грою   Ян Стін

Яна Стіна можна назвати одним з найбільш життєрадісних живописців Голландії XVII ст. Він народився в Лейдене в сім’ї пивовара, навчався живопису в Утрехті, потім у А. ван Остаде в Гарлемі і Я. ван Гойена в Гаазі. Стін писав жанрові сцени, портрети, картини на біблійні сюжети і став досить популярним, але заняття мистецтвом не приносили йому бажаних доходів, і доводилося раз відкривати пивоварню, то заводити трактир.

Жанрові картини художник писав на традиційні для цього мистецтва теми і сюжети: “хвора і лікар”, “урок”, “сцени в шинку”, “азартні ігри” та ін. У своїх творах Стін завжди ставив повчально-моральні цілі. Однією з таких картин є “Суперечка за картковою грою”.

Тут традиційний для голландського жанру сюжет розкритий митцем глибоко індивідуально, своєрідними засобами. Стін створив оригінальний твір, що займає глядача, що дозволяє йому стати зацікавленим спостерігачем сцени з повсякденного життя.

Інші відомі твори: “Гуляки”. Ок. 1660. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Хвора і лікар”. Ок. 1660. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Сім’я художника в веселому товаристві”. Ок. 1663. Мауріцхейс, Гаага; “Свято бобового короля”. Початок 1660-х. Картинна галерея, Кассель.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)