Марокканська сім’я – Ежен Делакруа

Марокканська сімя   Ежен Делакруа

Зменшення предметів у перспективі є одним із технічних прийомів, що допомагають художнику створити ілюзію простору. Делакруа використав цей прийом для того, щоб “вести” погляд глядача. В “Волі, що веде народ” на передньому плані зображено тіла полеглих, чиї зменшуються в перспективі кінцівки ведуть погляд глядача до головного персонажа картини – Свободу.

Відчуття руху тут досягається особливим положенням ніг вуличного хлопчака, руки опустився на коліно чоловіки і ніг Свободи. Висуваючи вперед зменшену в перспективі руку Свободи, Делакруа створює в роботі обертальний “вектор”. При цьому створюється враження, що ця рука ось-ось вирветься за межі полотна – в реальний простір, де перебуває глядач.

В роботі акварельного “Марокканська сім’я” Делакруа використовує зменшення в перспективі дуже обережно. Якщо уважно поглянути на ліву ногу, що стоїть праворуч чоловіка і на праві руки сидячих людей, то стає зрозуміло, що в даному разі зменшення в перспективі повинно привести погляд глядача до центральних фігур картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)