Портрет королеви Марії Луїзи Пармської – Франсіско де Гойя

Портрет королеви Марії Луїзи Пармської   Франсіско де Гойя

Королева представлена у вигляді махи – дівчини з народу, так захотіла сама Марія-Луїза.

Ось вона стоїть в природному і разом з тим величній позі, маха і королева. Ніс, схожий на дзьоб хижого птаха, очі дивляться розумним жадібним поглядом, впертий підборіддя, губи над діамантовими зубами міцно стиснуті. На вкритому рум’янами обличчі лежить печатка досвіду, жадібності і жорстокості. Мантилья, спадаюча з перуки, перекрещена на груди, шия у глибокому вирізі плаття приваблює свіжістю, м’ясисті руки, але гарної форми, ліва вся в кільцях, ліниво опущена, права звабно і вичікувально тримає біля грудей крихітний віяло.

Гойя постарався сказати своїм портретом не занадто багато і не занадто мало. Його донья Марія-Луїза була потворна, але він зробив це потворність живим, іскристим, майже привабливим. У волоссі він написав червоно-білий бант, і поряд з цим бантом ще горделивее блищало чорне мереживо. Він надів на неї золоті туфлі, блестевшие з-під чорної сукні, і на все наклав м’який відсвіт тіла.

Королеві не було до чого причепитися. У самій схвальної формі вона висловила йому своє повне задоволення і навіть попросила зробити дві копії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет королеви Марії Луїзи Пармської – Франсіско де Гойя.