Шабаш відьом – Франсіско де Гойя

Шабаш відьом   Франсіско де Гойя

“Шабаш відьом” – одне із зображень, що входять в серію “Похмурих картин”. Полотно було написано в найважчий період життя художника, коли він почав втрачати звук і страждати від жахливих видінь, які переслідували його уві сні і наяву. Він переніс ці неймовірні галюцинації на стіни власного будинку.

“Шабаш відьом” був розташований уздовж стіни кімнати і своїм неймовірним сюрреалізмом і похмурим колоритом вганяв в ступор всіх вхідних в приміщення. Впоратися з настільки масштабним полотном міг тільки геній Гойї.

Непропорційні, відверто потворні постаті з потворними обличчями в безлічі зібрані на цій картині. Композиція побудована на основі овалу, що створює відчуття безперервного обертання всій цій темній, огидною маси. Це відображення уявлень розбитого, хворого художника про навколишній світ. Політична нестабільність, страх за власне життя, важка хвороба породила депресію, наслідком якої стала серія картин, що вражають своєю похмурістю сприйняття і експресією зображення.

Прагнучи зобразити всі людські пороки і сатанинські прояви, Гойя робить вигляд відьом спотвореним і огидним. Це втілення вселенського зла в людській подобі, художнє відображення хворого внутрішнього світу художника. У цьому полотні не залишилося жодного натяку на раннє творчість Гойї. Немає ні яскравих фарб, ні ніжних миловидних осіб його чарівних іспанок.

Тільки темні, мертвенние фарби, повна відсутність краси і напружений, протиприродне кругообертання різних облич зла. І після багатьох років “Шабаш відьом” вражає своєю експресією і темної, негативної виразністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)