Портрет леді Джонс в дитинстві – Джошуа Рейнолдс

Портрет леді Джонс в дитинстві   Джошуа Рейнолдс

Сер Джошуа Рейнолдс – один із членів-засновників Королівській Академії мистецтв у Лондоні і перший її президент – був найпопулярнішим портретистом Англії в XVIII ст. Його моделями були аристократи, поети, військові, актори, науковці.

Завдяки репутації інтелектуала художник зумів затвердити престижність заняття мистецтвом нарівні із заняттями філософією і наукою, але при цьому був снобом, відрізнявся дивним самолюбством і не терпів суперників.

У своєму мистецтві Рейнолдс йшов від захоплення творчістю Ван Дейка і Рембрандта, через осягнення секретів побудови форм Мікеланджело і Рафаеля, вивчення живопису венеціанців, Тиціана, прагнучи поєднати їх досягнення з традиціями англійської національної школи, з власним художнім методом. Моделі в портретах Рейнолдса завжди сповнені почуття гідності, і в той же час роботи художника відрізняються дивною свободою, чуттєвістю, підкресленою всій живописною манерою, ефектами освітлення.

У дитячих портретах Рейнолдс посилює елементи театральності, надає їм більше безпосередності і ліризму, вносячи елементи драматургії, спонукає глядача домислювати сюжетну бік творів. Інші відомі твори: “Портрет коммодора Кеппела”. 1753-1754. Національний морський музей, Грінвіч; “Портрет Сари Сиддоне”. 1783-1784. Художня галерея Хантінгтон, Сан-Марино, Каліфорнія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет леді Джонс в дитинстві – Джошуа Рейнолдс.