Золота сходи – Едвард Берн-Джонс

Золота сходи   Едвард Берн Джонс

У картинах Берн-Джонса сучасників приваблювала грація замислених фігур з їх ідеальною красою, вносять ностальгічну нотку. Після періоду забуття творчість художника знову знаходить своїх шанувальників. Полотна Берн-Джонса відрізняються особливим ритмом і пластикою, сповнені алегоричного змісту: “У картині я бачу гарний романтичний сон про те, чого ніколи не було і ніколи не буде, який освітлений неземним світлом, і відбувається він у землях, які ніхто не визначить і не згадає.

Моє єдине бажання – щоб форми були красивими”. В “Золотій драбині” немає сюжету, а передбачувані інші варіанти назви, як “Королівське весілля” і “Музика на сходах”, досить ясно вказують на те, що призначення картини – чисто декоративне.

Величезне полотно випромінює таємничу і притягальну силу, що зачаровує нескінченним потоком спускаються вниз по спіралі ступенів дівчат. Вони дивно схожі один на одного: стрункі, граціозні, у білих туніках, кожна з музичним інструментом у руках. Їх можна було б прийняти за ангелів, якби не маленьке віконечко в даху угорі картини, де на тлі неба видно білі голуби. Захоплення Берн-Джонса абстрактними варіаціями поставило його в ряд художників, несвідомо поглинених темами, які надихали нове покоління живописців. Як відомо, його полотнами на початку 1890-х, в Парижі, захоплювався Гоген, а на рубежі століть, в Барселоні, – Пікассо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)