Ревнощі – Едвард Мунк

Ревнощі   Едвард Мунк

Ревнощі – спустошувальний почуття, деформирующее особистість, так і весь навколишній світ. Митець аналізує причини, показує результати, філософствує, але ніяк не може докопатися до суті, знайти ліки, назвати причини. Картини з однаковою назвою “Ревнощі” дуже різні.

Майстер експериментує з кольором, шукає ракурси, мізансцени, композиції. Незмінним залишається одне – присутність героя, полубезумние очі якого яскраво і виразно демонструють усю складну структуру ревнощів, її згубний вплив на особистість.

В картині присутній і група, оживляюча і ілюструє сюжет. Швидше за все автор зображує якісь фантазії, навіяні нищівних почуттям. Еротизм і двозначність сцени, її нереальність і надуманість, найкраще демонструють безпідставність, безпідставність ревнощів.

Відомо, що моделлю для багатьох картин Мунка була дружина його друга – письменника. Очевидно, жінка надихала майстра, будила його уяву, наштовхувала на нестандартні ідеї картин. Чорно-біла гама робить роботу лаконічною, стрункою і виразною. Майстер наче не бажає відволікати глядача від теми роботи. Він нарочито концентрує увагу на самій суті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)