Зоряна ніч – Едвард Мунк

Зоряна ніч   Едвард Мунк

Зірки завжди привертали Мунка, служили таємничим об’єктом його творчого поклоніння. Він написав кілька картин, об’єднаних загальною темою. Одна з них “Зоряна ніч”. Точніше не одна, їх кілька. У Мунка була одна особливість – писати свої полотна в різних варіаціях. Так сталося і з цією картиною.

“Зоряна ніч” 1922 року відображена в місячну зимову ніч. Цей вид був звичний художнику, так як це небо з вікна його будинку. Але це не зменшило любові Мунка до загадкового зоряному небу.

Це виражається в тому, як автор прописує деталі свого творіння: замети під ногами позначені недбало, без особливої турботи, зате небо з мерехтливими зірками захоплює погляд повністю.

Разом з цим, Мунк не прагне до самотності. Він наповнює картину світлом, що йде від далеких вікон будинків, що додає деякого тепла сюжетом. Він змішується з місячним світлом, і це злиття – основа примарність і таємничості. Переважаючий синій колір і яскраво-зелені вибухи на нічному небі додають жвавості і емоційної відкритості твору.

Відчувається, що художник не прагнув до яскравості переживань, прописуючи навколишній світ на картині. Від неї швидше віє спокоєм і душевністю, змушує глибоко замислюватися над дивиною буття. Незважаючи на уявну простоту і дитячу манеру письма, справжній поціновувач розуміє, що картина виконана рукою майстра, професіонала і генія.

Все життя Мунк, зі слів сучасників, належав лише мистецтву. У нього не склалося особисте життя. Крім цього, після низки невдач, Мунка наздогнав депресивний психоз, від якого він довго лікувався в спеціалізованій лікарні. Талант Мунка безумовно зізнавався, незважаючи на душевний стан. Помер художник у власному кріслі з томиком Достоєвського в руках.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)