Сон – Анрі Руссо

Сон   Анрі Руссо

Тільки гарячою вірою в своє призначення і справжньою любов’ю до мистецтва можна пояснити терпіння і завзятість, з яким Руссо освоював премудрості живопису, і рухався до мети, стійко переносячи мінливості долі. Зате кінець творчого шляху ознаменувався благою звісткою: картина “Сон” – одна з останніх робіт художника, була визнана колегами і друзями, а про нього будуть говорити як про майстра, що переступили часові рамки, і навіть про орієнтир для послідовників мистецтва сюрреалізму.

Рослинний світ, зображений у творі, також як і його персонажі, мають далеке схожість з їх справжнім станом, і традиційно, існували лише в уяві Руссо, але завдяки ретельності, з якою вони виписані, здаються реальними. У той же час, у багатьох складається відчуття, що на картині зображений чарівний і загадковий куточок Раю.

Тема рослин тут продовжена ще вільніше, діапазон флори розширено гранично. Художник тримав у руках пензель, але коли працював над полотном, його сутність перебувала у тому благословенному куточку, де була і Єва ; вони обидва перебували у сні наяву.

Робота-заповіт була створена в 1910 році, за кілька місяців до смерті художника, і представлена на 26-му аукціоні Незалежних. Поетично звучать рядки, якими Руссо супроводив картину, описуючи чарівний сон Ядвіги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)