Човен – Анрі Матісс

Човен   Анрі Матісс

Матісс зобразив човен під вітрилом і відображення, яке можна побачити у воді. Спочатку ніхто не міг зрозуміти, що тут зображено. Дійшло до курйозного випадку. Робота живописця була виставлена в музеї Нью-Йорка – розмістили її догори ногами. Пройшло більше місяця, і тільки потім усунули помилку.

Вся справа в тому, що картина симетрична лише на перший погляд. Якщо придивитися, то можна помітити лівий піднятий кінець. Саме він і є досить схематичне зображення носа човна, навіть не самого човна, а лише її вітрила.

У відображення у воді піднятий кінець вже відсутня. Крім вітрила, Матісс зобразив хмари і лінію горизонту. Це і є ті самі лінії рожевого кольору. Фовисти, яскравим представником яких був Матісс, цінували колір. Зміст вони повністю заперечували.

Талант художника виражався в меншій кількості мазків. Робота геніальна своєю простотою. Це творіння здатне розбудити фантазію і уяву. Глядачеві доводиться думати про те, що хотів сказати автор цієї картиною. Вона схожа на дитячий малюнок. Але це лише на перший погляд. Насправді, вона геніальна. Швидше за все, Матісс прагнув здивувати не тільки своїх сучасників, але і тих, хто буде дивитися на його картину в майбутньому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)