Розмова – Анрі Матісс

Розмова   Анрі Матісс

Спочатку може здатися, що Матісс зображає абсолютно банальну сцену, яка може відбуватися в будь-який день. Ми бачимо, як вранці чоловік і дружина розмовляють. У персонажах можна вгадати самого художника і його дружину.

Зробити це непросто, так як Матісс нарочито надає рисами героїв схематичність. Але, якщо починати аналізувати полотно більш глибоко, стає ясно, що не все тут так просто. Художник особливим чином інтерпретує дійсність. Синій фон – це не просто колір стіни. Він переростає у важливий символ, стаючи важливою ідеєю простору в цілому. Синій, неймовірно значний. Він просто зачаровує всіх глядачів.

Наша підсвідомість, чудесним чином йде в чаклунські глибини морів, до спокою і тиші. Це особливий джерело життя. Саме звідси зародилося все живе. Дуже важливий і зелений колір. Він символізує природу, родючість. У центрі ми бачимо дерево життя, яке уособлює з давніх пір весь життєвий цикл. Фігури чоловіка і жінки теж знакові. Вони стають яскравим втіленням жіночого і чоловічого начал.

Для вираження чоловічого, художник користується вертикальними прямими лініями. Для жіночого, він використовує витончено зігнуті лінії, які вражають неймовірною плавністю. Союз цей вічний. Завдяки йому, народжується нове життя. Дерево зображено між ними для того, щоб символізувати життя.

Решітка виконана з різних ліній. Саме вона і стає незвичайним містком між жінкою і чоловіком. Перспективи на цій картині немає. Предмети художник зображає абсолютно по-іншому, ніж вони є в реальності. Для живописця важливі не речі, а особливі відносини, які між ними виникають. Його цікавлять вікові зв’язки. Ідея стає універсальною і грунтовною. Свідомість мимоволі йде в далеку старовину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)