Сіна і човен з гребцем – Вінсент Ван Гог

Сіна і човен з гребцем   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог малює пейзажі виключно з натури. Береги Сени залучали художників-імпресіоністів і давали безліч мотивів для пейзажних полотен. На цій картині 1887 року Ван Гог малює річку у віддаленому від міської метушні місцевості.

Щоб підкреслити широту незастроенного простору, художник робить композицію відкритою, лише трохи ліворуч обмежуючи її листям дерева. Перед глядачем відкривається широкий вид на протилежний берег, вкритий лісом, і на водну гладь річки. На перший погляд пейзаж здається пустельним, лише самотньо пливе весельний човен з постаттю людини порушує це враження.

Картина писалася з натури, художник використовував кольори, максимально наближені до природних. Він показав вечірній час, коли сонце починає повільно рухатися до горизонту, забарвлюючи край неба в теплі тони. Дальній берег річки поступово темніє, і колір води стає густішим і холодніше. За допомогою широких вільних мазків Ван Гог передає легку брижі на поверхні річки.

Природність і простота виконання робить цю картину дуже легкою для сприйняття. Автору вдалося достовірно передати атмосферу літнього вечора на березі річки, наповненому звуками лісу, тихого плескоту хвиль і прохолоди, веющей від води.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)