Стоги сіна під дощовим небом – Вінсент Ван Гог

Стоги сіна під дощовим небом   Вінсент Ван Гог

Ван Гог часто малював скирти пшениці. В його творчості вони виступають символом нескінченності життя, є результатом і доказом безперервної повторюваності природних процесів.

Однак в останній період життя художника всі його творчість починає зазнавати зміни. Він як і раніше звертається до улюблених тем, але деколи на них накладається відтінок тривожних і похмурих передчуттів. На цій картині, виконаної незадовго до смерті, Ван Гог зображує стіг сіна в полі неподалік від Овера. Під натиском дощу він стає безформним і ніби втрачає життя. Його оточує спускається з неба зграя чорних ворон.

За рахунок відсутності перспективи земля стає слизькою і ненадійною похилою площиною, а весь передній план займає велика і ніби бездонна калюжа, написана густими мазками синьої та чорної фарби. Завихрення безбарвних хмар низько нависають над землею, і вся картина наповнюється почуттям безнадійності і незахищеності.

Колірна гама картини, заснована на поєднанні живих контрастних кольорів, виглядає гармонійно. Однак безладна манера накладення тремтячих пастозних мазків привносить відтінок нервозності і метушні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Стоги сіна під дощовим небом – Вінсент Ван Гог.