Розставання – Едвард Мунк

Розставання   Едвард Мунк

Розставання – маленька смерть. Розхожий вислів як не можна точно характеризує сюжет цієї картини. Важко переживає чоловік, торжествує жінка.

Швидше за все, автор пропонує публіці ситуацію, пережиту ним самим. Страждання чоловіка фізичні. Гарячково вчепившись в область грудей, де знаходиться серце, він смертельно блідий. Навпаки, криваво-червона пляма біля ніг чоловіка, як і проступающее навколо руки, ілюструє біль і переживання. Чорні плями навколо неживого дерева – символ емоційної смерті.

Жінка у світлій, навпаки, випромінює впевненість та цілеспрямованість. Плаття її продовжує піщаний берег, а волосся, підхоплені вітром, готові розсіяти чорні хмари. Цікаво, що жіноча фігура абсолютно позбавлена індивідуальних рис. Це узагальнений образ, навпаки, чоловік – індивідуальний.

Різниця у сприйнятті розриву автором трактується як нещастя для чоловіка і нова можливість для жінки. Тенденційність майстра очевидна і обумовлена особистим життєвим досвідом. Колірна гама картини скупа, але органічна і передає атмосферу напруги і депресивну складову сюжету роботи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)