Грецька жінка – Лоуренс Альма-Тадема

Грецька жінка   Лоуренс Альма Тадема

Жінкам було за що боротися протягом багатьох століть історії сучасної цивілізації – передусім, якщо не за рівноправність з чоловіками, то хоча б за гідні права, не ущемляють їх елементарної людської гідності.

Жінкам катастрофічно не щастило ще з давньогрецьких часів. Так, заміжня грекиня була абсолютно безправною істотою і не мала права вийти з дому одна – виключно у супроводі раба або рабині-служниці. Навіть на ігри жінок не допускали – і не тільки тому, що чоловіки-атлети виступали повністю оголеними, але ще і від того, що ігри вважалися сакральним дійством, полурелигиозним.

На картині англійського живописця Лоуренса Альма-Тодема ми споглядаємо одну з небагатьох гречанок у світовій живопису – все-таки оголених чоловіків, богів і героїв, художники писали набагато частіше.

Мимоволі пригадується один із скульптурних типів давньогрецької скульптури – т. зв. кора, тобто повністю задрапірована жінка. Художник вже тим проявив сміливість, що показав оголеними у цій гречанки руки і лікті. Сама вона побачить за цілком безневинним заняттям – вдихає аромат щойно зірваного в саду квітки. Стіна квітника, служить фоном, зберегла зображення кінних і піших воїнів, там киплять пристрасті. А тут – все пахне і дихає світом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Грецька жінка – Лоуренс Альма-Тадема.