Портрет Маргарити Вайт Леді – Ганс Гольбайн

Портрет Маргарити Вайт Леді   Ганс Гольбайн

Маргарита Вайт – Леді була сестрою відомого придворного поета сера Томаса Вайта. Вона та її сестра Мері були фрейлінами королеви Анни Болейн – другої дружини Генріха VIII. Маргарита Вайт входила в коло найближчих подруг королеви, була присвячена у всі її таємниці і переживання, надії і засмучення.

Коли Анну Болейн у травні 1536 р. звинуватили в зраді і кинули в Тауер, Маргариту Вайт направили туди ж обслуговувати опальну королеву. Вона була при королеві до останньої хвилини в камері і тоді, коли королева всходила на ешафот, а після страти вона організувала скромні похорони королеви, наскільки це було можливо в тих обставинах.

Портрет був написаний Гансом Гольбейном Молодшим через кілька років після страти королеви Анни Гольбейн, приблизно в 1539-40 рр. Перед нами розумна, витончена аристократка, задумливо й серйозно дивиться то страшне минуле, то в невідоме майбутнє. Особа Леді Чи надто спокійно, у ньому відчувається непохитна воля, твердий характер цієї тендітної і багато пережила жінки.

Ганс Гольбейн Молодший увагу в цьому творі приділив Маргариті Вайт, ніяких сторонніх або додаткових деталей на картині, ні драпірування, ні аксесуарів, – тільки нейтральний темний фон благородного відтінку. Особа змодельовано разюче пластично, воно живе і об’ємне. Як завжди, художник дуже ретельно зобразив одяг, аксесуари.

Мистецтвознавці у всі часи підкреслювали, що за портретами Ганса Гольбейна можна судити про моду тієї епохи і вони можуть служити зразками для ілюстрації історії костюма. Як разюче виписана дорога і вишукана тканина сукні, її матовий блиск, найтонші переливи візерунка і драпіровок. Перлів на обручі головного убору, благородний метал з гравіруванням і чорний оксамит – яка глибина кольору і скільки відтінків!

Портрет був створений Гансом Гольбейном Молодшим – великим художником Північного Відродження і період розквіту і найвищого злету його таланту. Це один з найвизначніших шедеврів світової портретного живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Маргарити Вайт Леді – Ганс Гольбайн.