Свята Урсула – Ганс Гольбайн

Свята Урсула   Ганс Гольбайн

Свята Урсула, героїня християнської легенди, широко розповсюдженої в середні століття в західноєвропейських країнах. Згідно з легендою, Урсула, дочка британського короля, славилася красою, мудрістю і правдивістю. Вона хотіла уникнути ненависного їй заміжжя і разом з тим захистити свого батька від загроз могутнього претендента на її руку.

Тому Урсула дала згоду на шлюб, але лише після закінчення трьох років і за умови, що наречений прийме християнство. Потім Урсула вирушила зі свитою в Рим. До Урсулі по шляху приєдналися діви, що присвятили себе, як і вона, Христу. Їх число досягло 11 тисяч. У Римі Урсулу прийняв Папа. Він дізнався про чекала її і її супутниць мучеництво і побажав розділити його з незайманими. Папа розповів усім про своє рішення і урочисто склав з себе сан, а потім приєднався до странницам.

На зворотному шляху під Кельном на паломниць напали гуни. Вони ненавиділи християнство, з обуренням дізналися про рішення дів дати обітницю безшлюбності і тоді гуни всіх винищили. Останній загинула Урсула, тому що відмовилася стати дружиною полоненого її красою вождя гунів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)