Положення в труну – Ганс Гольбайн

Положення в труну   Ганс Гольбайн

“Страсті Господні в сірих тонах” вважаються одним з головних творів Ганса Гольбейна Старшого. Цикл отримав таку назву завдяки сірої монохромного колористичної гамі, виконаний в техніці гризайль, що імітує скульптуру. Це 12 картин про останніх епізодах земного життя Христа.

Згадка про зняття тіла Ісуса з хреста і положенні у труну є у всіх чотирьох Євангеліях. Це подія зобразив на одній з картин Стастей господніх Ганс Гольбейн-Старший. Тут присутні всі головні учасники дії: Йосип Аримафейський, Діва Марі я і Євангеліст Іоанн, Никодим, дружини – мироносиці.

В той же вечір, незабаром після всього того, що сталося, приходить до Пилата знаменитий член синедріону, багатий чоловік Йосип Аримафейський. Йосип був таємний учень Ісуса Христа. Людина він був добрий та праведний, який не брав участі в раді, в засудженні Спасителя. Він просив у Пилата дозволу зняти тіло Христове з хреста і поховати. Пилат здивувався, що Ісус Христос так скоро помер. Він покликав сотника, стерегшего розіп’ятих, дізнався від нього, коли Ісус Христос помер, і дозволив Йосипу взяти Христове тіло для поховання.

Після зняття з хреста Ісуса поклали на плащаницю – полотно для поховання і змастили його тіло дорогоцінними пахощами з суміші смірни і алоя.

Діва Марія в цій сцені тримає руку Христа. На картині присутні дружини-мироносиці. Одна з них – на передньому плані – тримає в правій руці посудину з мірою. Марія ж Магдалина, Марія Иосиева і інші жінки були там і дивилися, як вважали тіло Христове. Повертаючись додому, вони купили дорогоцінного світу, щоб потім помазати цим світом тіло Христове, як тільки пройде перший, великий день свята, в який, за законом, слід було всім перебувати в спокої.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)