Положення в труну – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Положення в труну   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Про життя більшості художників та інших відомих особистостях ми дізнаємося із записок і книг, написаних сучасниками, істориками та друзями. У випадку з Мікеланджело Мерізі да Караваджо, проте, ці знання ми отримуємо, в основному, з поліцейських зведень. З них легко зрозуміти, що у художника був складний характер. Так само Агресивний Караваджо міг проявляти жорстокість, і заарештовувався за напад. Крім участі в кривавих бійках, поліцейських архівах збереглися записи про незаконному носінні зброї. В кінці – решт живописець скоїв вбивство і провів кілька років переховується від закону.

Після Несення хреста на Голгофу і розп’яття, деякі з послідовників Христа знімають тіло з хреста і поміщають його в труну.

Одна з перших речей, яку можна помітити в стилі Караваджо – гробова темрява. Це так званий темний стиль. Художник намагався зробити сцену, події якої відбуваються вночі, фігури ніби висвітлені гігантським прожектором, що знаходить відображення і в інших картинах.

У картини буквально немає фону. Тільки темрява. Немає архітектурних творінь, пейзажу, в результаті чого глядач зосереджений на фігурах переднього плану. Світлові ефекти працюють на драматизм, ми можемо бачити дуже виразні контрасти світлого і темного. Іншими словами, темні тіні знаходяться в безпосередній близькості від області яскравого освітлення, без плавного переходу.

Всі персонажі розташовані максимально близько. Подивіться на тіло Христа, ми буквально відчуваємо, що воно може доторкнутися до нам. Виступ гробниці укорочений, здається, що він входить в наше “простір”. Аналогічний ефект можна спостерігати на лікті, належить фігурі, тримає Ісуса ха ноги. Одна з особливостей мистецтва бароко – тонка грань між нашим світом і картиною, що досягається використанням специфічних ракурсів і грою світла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Положення в труну – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.