Зняття з хреста – Василь Перов

Зняття з хреста   Василь Перов

Відомий російський живописець Василь Григорович Перов вважається засновником критичного реалізму. І хоча, більшість його картин належать до побутового жанру, останні роки свого життя автор присвятив сюжетам більш іншого плану. Переживши безліч розчарувань, в картинах Ст. Перов простежується євангельська тематика. Одна з його картин цієї тематики “Зняття з хреста” на превеликий жаль, так і не була закінчена.

Перов показав час, коли Христос тільки був знятий з хреста. Його нижню частину можна розглянути на задньому плані картини. Також ми бачимо явний захід, але він якогось тривожного кольору, наче спалахи полум’я вириваються з надр неба. Неживе тіло Христа автор зобразив білими фарбами з відтінком сероватости, але на обличчі видніється якийсь рум’янець. Видно, що він був без одягу, але нижня частина була накрита простирадлом, а голова покрита хусткою. Поруч лежить вінок з колючого дроту. Судячи з посуді поруч, його тіло було протерті від слідів крові.

Навколо Христа автор зобразив три фігури. Дуже засмучена жінка. Вона як би нахиляться до нього, і просить встати. Стоїть на колінах чоловік, що виражає тугу, жаль і безпорадність. І на задньому плані ще одна постать. Вона припала до ніг і плаче.

Якщо слідувати Євангельським писанню, то жінкою могла бути Діва Марія, чоловіком на колінах Йосип, але так, як всі фігури були незакончени, ми не можемо цього стверджувати. Видно грубі мазки фарби тільки червоного і рудого відтінків. На їх фоні бліде тіло Христа, здається, ще більш світлим.

Картина Перова В. “Зняття з хреста” великого визнання не отримала, але навіть дивлячись на це незакінчений твір відчуваєш всю трагічність ситуації. На обличчях людей видніється весь той жах, який пережив Христос і його учні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зняття з хреста – Василь Перов.