Станція Квінс-роуд – Уолтер Річард Сиккерт

Станція Квінс роуд   Уолтер Річард Сиккерт

Тут Сиккерт відобразив станцію підземки неподалік від власного лондонського будинку. За іронією долі, полотно дісталося Роджеру Фраю, з яким Сиккерт конкурував на “художньо-организаторском” терені. Відомо, що Фрай говорив: “Ця картина висітиме над моїм каміном, як шкура мого вчорашнього суперника”.

Мить вічності Чудовий російський мислитель Ст. Ст. Розанов писав: “Сенс – не у Вічному; сенс – в Миттєвостях”. Можливо, ті ж самі слова міг би сказати і Сиккерт. Без дрібниць, без миттєвостей, тікають крізь пальці, як краплі води, людині пізнати Вічне неможливо. Розуміючи це, Сиккерт говорив про грандіозність “сьогочасної живопису”, про її здібності “граючись переробити будь-обсяг фактичного матеріалу”.

Але це не означає, що своє завдання він бачив у художника “гранично чіткій і відстороненому фіксуванні хвилини” – ні, для цього вже були фотографічні апарати. У миті Сиккерт пробував побачити те, що стоїть за ним. Адже кожна мить існує не сама по собі. Кожне – мала піщинка Вічності. Воно добре, погано, прекрасно або потворно, але воно неможливо скасувати, неповторно – і тому безцінне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Станція Квінс-роуд – Уолтер Річард Сиккерт.