Портрет Девіда Гарнета – Ванесса Белл

Портрет Девіда Гарнета   Ванесса Белл

У період між 1910 і 1916 роками Ванесса Белл досить часто писала своїх друзів і близьких, воліючи портретировать їх у неформальній обстановці. Портрети Белл цього періоду відрізняються спонтанністю, безпосередністю, вільним мазком і прагненням як можна точніше вловити швидкоплинне настрій і стан душі своєї моделі.

Серед блискучих “портретних експромтів” художниці можна виділити “Портрет Вірджинії Вулф в шезлонгу”, 1912 . Белл пише свою сестру, навмисно зводячи до мінімуму деталі. Вона позбавляє Вулф навіть рис обличчя. При цьому їй вдається напрочуд точно передати характер своєї сестри і, що ще більш дивно, підштовхнути глядача до того, щоб він сам домислил вираз обличчя сидить в шезлонгу письменниці.

Леонард Вулф говорив: “Неможливо зобразити Вірджинію більш схожою на себе, ніж на цьому портреті”. Створений Ванессою Белл через три роки “Портрет Девіда Гарнета” написаний вже в зовсім іншому ключі. Оголена фігура Гарнета поміщена тут на плоскому контрастному фоні. Тут ви не знайдете чітких, стрімких і гострих контурів і яскравих колірних плям, як в “Портреті Вірджинії Вулф в шезлонгу”.

Художниця пише молодої людини схожим на хлопчика-переростка з рожевим обличчям і повним тілом. Можливо, такий спосіб Белл створила в пику Дункану Гранту, який приблизно в цей же час написав Гарнета м’язистим, сильним чоловіком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)