За сніданком – Зінаїда Серебрякова

За сніданком   Зінаїда Серебрякова

Мабуть, найвідомішою картиною чудовою російсько-французької художниці Зінаїди Серебрякової є “За сніданком”, або, як ще її називають “За обідом”. Плутанина в назві пов’язана зі зміною звичок і розпорядку дня. Справа в тому, що до революції у багатьох сім’ях було два сніданку: один ранній, зовсім легкий, а потім, опівдні, дотримувався досить рясний прийом їжі, але називався він теж сніданком, а згодом став іменуватися обідом. На картині художниця зобразила трьох своїх дітей в очікуванні другого сніданку.

Сімейний портрет виглядає так, ніби написаний в одну мить, як фотографія, немає відчуття якогось позерства, пози і вирази облич дітей абсолютно природні. Маленький Сашко повернутися і дивиться на маму своїми великими очима, його брат Женя п’є воду зі склянки, а їхня сестра поклала ручку на тарілку і теж дивиться на маму уважним поглядом. Кожна дитина на картині по своєму унікальний, у кожного свій погляд і вираз обличчя. Одяг на дітей по-домашньому скромна, але видно, що одягнені вони з любов’ю і увагою.

Звертає на себе увагу сервірування столу. Вона не те щоб багата, а, швидше, благородна, під стати традиціям того часу: біла скатертина, красиво складені тканинні серветки, сервіз з фарфору, графин для напоїв і велика супниця на чолі столу, створила плутанину з назвою картини.

Картина Зінаїди Серебрякової “За сніданком” підкуповує своєю щирістю, зворушливістю і одухотвореністю. Чистий невинний образ маленьких дітей, як і особливий почерк художниці з непростою долею немов дарує духовне світло будь-якому глядачеві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)