Бездоріжжя – Олексій Саврасов

Бездоріжжя   Олексій Саврасов

Термін “бездоріжжя” позначає той період, коли дороги стають важкопрохідними. Найчастіше це відбувається в осінній і весняний період, останній з яких і вирішив відобразити на полотні Саврасов. Картина була написана в селі Покровському, де художник міг уважно вивчати і розглядати найтонші зміни природи.

Тут ми бачимо період, коли зима стрімко починає поступатися свої права весняного сонця – сніг тане, залишаючи калюжі води і темні лисини голої землі. Дивним чином вирішена композиція картини – широкий вид растаявшей дороги, що йде до акуратним засніжених будиночків, подернутий легким туманом, врівноважується стрункими тонкими берізками, виписаними в більш акуратною техніці. Всі елементи однаковою мірою створюють цей чудовий сюжет.

Такий виразний перехід природи з одного стану в інше, а також найбільший талант пейзажиста, дозволили Саврасову створити неймовірно живий образ, дихаючу натуру. І сьогодні, через багато років, не втомлюєшся захоплюватися, як тонко відчував художник природу, як чітко вловлював красу моменту!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)