Тік – Олексій Венеціанов

Тік   Олексій Венеціанов

Олексій Гаврилович Венеціанов – зачинатель побутового жанру в російській живопису. Темою його творчості було співзвуччя світу природи і селянського побуту, опоэтизированного і облагородженої. Кинувши службу в столиці, Венеціанов перебрався в село, де, спостерігаючи за життям селян, створив серії робіт, повних ідеалізму і нехитрої височини.

Тік любовно зображено художником. Мізансцени, збудовані художником на полотні, подають глядачеві види щоденної селянської праці, але в них немає і натяку на тяжкість і рутинність життя в селі. Дії, зображені художником не настільки динамічними, носять ніби внесюжетний, споглядальний характер, тим самим піднімаючи тему праці до її епічного прочитання. Кожен житель села вносить свою маленьку лепту в благо обробітку загальної землі та збору врожаю.

Тема землеробства і родючості у творчості Венеціанова набуває сакрального звучання. Порівняно з історичної живописом сучасників на античні теми полотна Венеціанова стали справжнім відкриттям для столичної публіки першої половини XIX століття. Створена майстром художня школа для обдарованих молодих людей відноситься до феноменів культури цього часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)