Пташині вороги – Олексій Корзухін

Пташині вороги   Олексій Корзухін

Неможливо уявити російську живопис без картин, відображають сільське життя. На картині “Пташині вороги” художник показав трьох хлопчаків, які з самого раннього ранку вирушили в ліс, щоб ловити птахів. Одягнені вони дуже просто, як і прийнято в таких місцях. Вони намальовані в сорочках вільного крою: на одному – темно-синя, на іншому – оранжева, на третьому – світла. Сорочки з довгим рукавом, тому що рано вранці може бути ще прохолодно. На них надіті темні штани простого фасону. Хлопчаки показано босоногими, так їм зручніше.

Селянські діти майже завжди показані на полотнах без взуття зовсім або у постолах. Двоє з героїв картини зображені в кепці, а один – без. В руках самого високого хлопчика і одного з його друзів зображена клітка. Напевно, це саморобний пристрій для лову птахів. Хлопчик, який поменше зростанням несе довгу палицю з петлею, схожу на вудку.

Особливо хочу відзначити фарби, якими намальована картина. Хлопці йдуть по галявині, залитій сонцем. Їх тіні падають на зелену траву. Хлопчаки показано близько густого, гарного лісу. Дерева з широкими, розкидистими кронами просто прекрасні. На задньому плані ми бачимо невеликий старенький дерев’яний будиночок, над яким Корзухін показав небо дуже незвичайного фіолетово-золотистого кольору.

Ймовірно, хлопчаки не в перший раз йдуть на таку полювання. Вони йдуть по дорозі впевнено, розмірковуючи про майбутній справі. Хлопчик в синій сорочці та чорній куртці показує своїм друзям рукою вгору, вказуючи на птицю. Його друг в яскравій сорочці уважно вдивляється вдалину, приклавши руку до лоба, загороджуючись від ранкового сонця.

Думаю, їм подобається їх заняття. Для них це своєрідна полювання, якою вони займаються з задоволенням і азартом. Однак Корзухин не випадково назвав свою роботу “Пташині вороги”. Хлопчаки гуляють по лісі в пошуках чергової жертви. Як тільки герої картини побачать птицю, вони докладуть максимум зусиль, щоб спіймати її в свої мережі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)