Вхід рибальського судна в бурю в гавань Сен-Валері в Ко – Олексій Боголюбов

Вхід рибальського судна в бурю в гавань Сен-Валері в Ко – Олексій Боголюбов

Вхід рибальського судна в бурю в гавань Сен Валері в Ко   Олексій Боголюбов

Олексій Петрович Боголюбов – блискучий майстер морських і батальних пейзажів другої половини XIX століття. Отримавши визнання російської публіки за виконані види Петербурга з величними набережні Неви, він переїхав до Європи, де подовгу зупинявся в Римі і Парижі.

Там поряд з В. С. Тургенєвим Боголюбов став главою російської діаспори, навіть організував товариство допомоги художникам, які приїжджали у французьку столицю для навчання. Боголюбов був близький імператорського дому, займався живописом з великим князем Олексієм Олександровичем і майбутньою імператрицею Марією Федорівною, неодноразово супроводжував у подорожах по Росії і Європі членів царської сім’ї.

Картина “Вхід рибальського судна в бурю в гавань Сен-Валері в Ко” розгортає перед глядачем панораму середземноморського узбережжя. Моряки намагаються пришвартувати до міського причалу судно, уносимое бурхливим досвітнім морем. Майстерно виписані хвилі, рухомі сильним вітром, прозорість вод і вірно помічене мінливий стан неба видають в Боголюбах наглядової художника. Його тонка і витончена живописна манера народжує захоплення публіки і бажання інших художників наслідувати йому.


Вхід рибальського судна в бурю в гавань Сен-Валері в Ко – Олексій Боголюбов.