Дама з собачкою у ванні – П’єр Боннар

Дама з собачкою у ванні   Пєр Боннар

Обравши головною натурницею для своїх полотен Березня, Боннар, навіть після відходу з земного життя своєї музи, не забував про привабливість її тіла. За рік до смерті подружжя, художник приступив до чергового зображення оголеної Марти, фігура якої вже давно була далека від ідеалу.

“Оголена у ванні” або “Дама з собачкою у ванні” – кульмінація серії ню. Жіноче тіло, явно не належить літній жінці, здається розчинився в посудині, а проста кімната заповнена магічним світлом, розкладеним на іскристі кольору. Боннар не “підглядав” за жіночого наготою, подібно своїм колегам по цеху, і хоча сцени в його полотнах гранично відверті, в них більше відчувається присутність “офіційних” стосунків чоловіка і жінки.

Художник багато разів створював полотна з Мартою, купається у ванні, і хоча сюжети картин багато в чому схожі, в кожній роботі помітний творчий пошук, і всі вони володіють власним неповторним світом. Дружина Боннара багато часу приділяла водним процедурам, і немає точної відповіді, чи пов’язано це з прагненням вилікуватися від туберкульозу гортані, або отримати полегшення від нападів психічної хвороби.

У ванній лежить не ревнива, виснажена душевними і тілесними хворобами жінка, а молода, непорочно чиста дівчина, правда, про яку тепер уже залишилися одні спогади.

Робота створювалася протягом п’яти років, і була завершена художником за рік до власної смерті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)