Етюд до Тріумфу Вакха та Аріадни – Аннібале Карраччі

Етюд до Тріумфу Вакха та Аріадни   Аннібале Карраччі

Карраччі був одним з найвидатніших художників в історії європейської живопису. Він створював різні малюнки і користувався різними матеріалами, а найбільше враження справляють його замальовки оголених фігур, зроблені з натури і служили підготовчим матеріалом для великих багатофігурних композицій.

Яскравим зразком малюнка цього типу є начерк “Оголений чоловік зі спини” . Цей малюнок зроблений червоним, крейдою. Тут художник з дивним майстерністю передає об’єм за допомогою співвідношення світла і тіні. Крім того, вражає вміння Карраччі тонко спостерігати дійсність, анітрохи не відступаючи при цьому від класичних традицій. Робив наш герой і повномасштабні олівцеві етюди для своїх фресок.

Кожна фігура, кожна деталь майбутньої фрески ретельно опрацьовувалися майстром ще на цій, олівцевої, стадії. Тому подібні малюнки хоча і точні, але позбавлені чарівності спонтанності, яке притаманне швидким зарисовками Карраччі. Малюнкам цього роду могли б позаздрити самі вмілі “ловці скороминущий” – імпресіоністи. Чудова “Голова юнака” , де художник чудово передає меланхолійне вираз обличчя молодої людини.

Гостро і безпосередньо вмів помічати Карраччі також смішне і несообразное. Він першим почав малювати гумористичні портрети. До нас дійшло лише кілька таких замальовок Карраччі, але їх цілком достатньо для для того, щоб вважати його родоначальником гумористичного жанру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Етюд до Тріумфу Вакха та Аріадни – Аннібале Карраччі.