На Волзі. Скеля. Етюд – Григорій Григорович Чернецов

На Волзі. Скеля. Етюд   Григорій Григорович Чернецов

У лютому 1838 року на ім’я президента Академії мистецтв і Міністерства імператорського двору було передано прохання такого змісту: “…академік Григорій і брат його академік Никанор Чернепови просили дозволу відправитися їм наступаючим влітку від Рибінська до Астрахані водою для срисования з натури чудових місць по обох берегах Волги в панорамическом вигляді.

Під час цього вояжу вони припускають зняти загальні види міст, значних селищ та інших, що знаходяться в них предметів, які чомусь заслуговують на увагу, а також мальовничих місцезнаходжень і взагалі місць, примітних історичними подіями, залишками старовини і костюмами”.

Поїздка відбулася завдяки підтримці Товариства заохочення художників, справедливо усмотревшее в задумі художників благородні просвітницькі та патріотичні цілі. Крім безлічі малюнків, ескізів, етюдів Чернецова виконали панораму обох берегів Волги. Вона була зроблена начорно і містила тисячу дев’ятсот вісімдесят один лист, загальною довжиною понад 330 сажнів. Остаточно оброблена панорама була лише в 1851 році.

На жаль, до наших днів вона не збереглася. Етюд “На Волзі. Скеля” написаний з натури і добре передає будова волзьких скель, колір і фактуру каменю, характер рослинності. Перший план різко наближений до глядача, і відкриваються відразу за ним волзькі дали створюють виразний контраст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На Волзі. Скеля. Етюд – Григорій Григорович Чернецов.