Повага Діани – Аннібале Карраччі

Повага Діани   Аннібале Карраччі

Нові методи пластичної розробки поверхні стіни не досягали такої чіткості і ясності, як у Палаццо Фарнезе в Римі. В 1514 р. першим будівельником будівлі став Антоніо Сангалло молодший, який довів його вінчає карниза. Після смерті Сангалло у 1546 році Мікеланджело серед інших брав участь у завершенні робіт з будівництва палацу. Це було в наприкінці високого Відродження. Палац придушував лежить перед ним своїми площа розмірами.

В красі палацу, де жив прелат – людина з нестримними потребами, проявляються ознаки бароко. Спочатку палац призначався для кардинала Фарнезе, а коли будівництво було завершено, кардинал став папою Павлом III. Мікеланджело зумів висловити істота відбулися змін пластичними засобами.

Вже його попередник Сангалло підкреслював середнє вікно двома концентричними арками2. Нічого подібного немає у Мікеланджело. Створюючи контраст між вікнами з чергуються трикутними і сегментними фронтонами над ними і середнім вікном, Мікеланджело проводить уздовж фасаду праворуч і ліворуч від центрального вікна архітрав, який сприймає всю навантаження величезного герба Фарнезе, увінчаного папською тіарою.

Монументальна вікно, здається, чекає повелителя, який хоче здатися натовпі. З боку саду палац Фарнезе межує з вулицею Віа Джулія, напрямок якої намітив Браманте, і з Тибром. Мікеланджело розумів, що величезна маса палацу вимагає, щоб його оточувало вільний простір. Він спроектував міст через Тибр, який повинен був зв’язати палац з віллою Фарнезіна на іншому березі річки і з кварталом Трастевере, тобто створив йде вдалину магістраль, як це було прийнято пізніше у Франції при спорудженні великих палацових ансамблів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Повага Діани – Аннібале Карраччі.