Мадонна з ангелами – Чімабуе

Мадонна з ангелами   Чімабуе

Творів флорентійського майстра Чімабуе, творчість якого пов’язують з епохою Проторенесансу, збереглося небагато. Він працював у Флоренції, Пізі, Римі, Ассізі. Дж. Вазарі повідомляв, що Чімабуе користувався популярністю і мав багато учнів, серед яких був Джотто. Данте згадував про Чімабуе в “Божественної комедії” як про майстра, превзойденном тільки Джотто.

Розвиток творчості художника пов’язують з традиціями візантійського живопису і з так званої “грецької манерою” в італійському мистецтві XIII ст. Під впливом нових ідей, звернених до живого почуття релігійності, художник відійшов від форм суховатих “грецької манери”. У його образах немає умовності, вони наділені класичною красою, володіють великою пластичністю.

Лінії художника плавні і м’які, він дбайливо моделює форму, з’єднує стриману “чуттєвість” з піднесеністю. Інші відомі твори: “Розп’яття”. Ок. 1274. Музей Сайту Кроче, Флоренція; “Мадонна на троні”. Ок. 1279-1280. Галерея Уффіці, Флоренція; розпису з епізодами з життя Марії, апостола Петра і з Апокаліпсису. Ок. 1279-1280. Базиліка у Верхній церкви Сан Франческо, Ассізі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з ангелами – Чімабуе.