Мадонна з немовлям – Бондоне Джотто

Мадонна з немовлям   Бондоне Джотто

З ім’ям Джотто пов’язаний початок нового етапу в розвитку італійського мистецтва, ознаменованного розривом із середньовічною традицією італо-візантійського мистецтва. Джотто навчався у Чімабуе, працював у Флоренції, Римі, Падуї, Неаполі та інших містах Італії.

Важливе значення для його творчого формування мало знайомство з роботами найбільших тосканських скульпторів Нікколо і Джованні Пізано і Арнольфо ді Камбіо. Джотто реформував італійську живопис, затвердивши в ній нові образотворчі принципи та етичні ідеали, які отримали розвиток у майстрів Відродження. Він використовував відомі в його час прийоми кутових ракурсів і античну перспективу без єдиної точки сходження, але надав організації простору в своїх роботах незвичайну для тогочасної епохи цілісність і ясність структури, розробив новий принцип світлотіньового моделювання, заснований на поступовому висветлении основного щільного і насиченого яскравого тону, що дозволяло зберегти чистоту кольору і яскравість. “Мадонна з Немовлям” відноситься до зрілих творів майстра.

Тут очевидно використання нових принципів у мистецтві, розроблених майстром. Інші відомі твори: розписи капели дельї Скровеньі. Ок. 1305-1308. Падуя; розпису капел Барді і Перуцці. Ок. 1320-1325. Церква Сайту Кроні, Флоренція; “Мадонна на троні” , Ок. 1310. Галерея Уффіці, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Мадонна з немовлям – Бондоне Джотто.