Портрет місіс Грехэм – Томас Гейнсборо

Портрет місіс Грехэм   Томас Гейнсборо

Переїхавши в 1774 році на проживання в Лондон, Гейнсборо задався метою негайно придбати популярність в столиці. Щоб досягти бажаного, потрібно зарекомендувати себе як кращого портретиста сучасності. І тому портрети, створені майстром в середині 1770-х років, відрізняються пишнотою і пишністю.

Серед картин, присутніх на цій виставці, можна виділити “Портрет місіс Грехэм” , “Портрет композитора Абеля” – ймовірно, самий вдалий чоловічий портрет Гейнсборо, – а також роботу “Морський курорт” . “Портрет місіс Грехэм”, без всякого сумніву, написаний художником під впливом манери, шанованого їм Ван Дейка – це позначається очевидніше всього в розкішному вбранні героїні. Молода жінка зображена на тлі якогось узагальненого пейзажу.

Мері Грехем була другою дочкою дев’ятого графа Кэткарта. У 1774 році вона вийшла заміж за Томаса Грехэма, що отримав згодом титул лорда Лайндока. Шлюб цей був дуже вдалим, але не занадто довгим. У 1792 році Мері померла. Її чоловік болісно переживав цю втрату. За його наказом портрет Мері, написаний Гейнсборо, прибрали в хижу. Томас Грехэм говорив, що якщо він хоча б раз погляне на цю картину, його серце розірветься від горя. “Портрет місіс Грехэм” провів у комірчині близько півстоліття. Знову витягли його на світ Божий лише після смерті лорда Лайндока, який помер у 1843 році, будучи 95 років від роду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет місіс Грехэм – Томас Гейнсборо.