Праля – Жан Батист Симеон Шарден

Праля   Жан Батист Симеон Шарден

“Праля” – одна з перших жанрових картин, написаних Шарденом. Замовником її був Антуан де Ла Рок, власник журналу “Меркюр де Франс”. Одночасно з “Пралею” Шарден написав для нього “Жінку, наливающую воду з бака”. Обидві картини знаходяться нині в Національній галереї в Стокгольмі.

У 1735 році на виставці в Королівській академії живопису і скульптури художник представив глядачам ці роботи разом з ще двома подібними сценами. Глядачі були в захваті. Особливо захоплювався, звичайно ж, Ла Рок. Він говорив: “Це справжні маленькі шедеври, які малюють життя простих рабинь, зайнятих повсякденної домашньої роботою”.

Через два роки “Праля” була виставлена знову, цього разу в Салоні, і знову заслужила похвали глядачів і схвалення академіків. А Ла Рок опублікував у своєму журналі статтю, звертаючи увагу читача на зміну напряму в творчості Шардена. “Мсьє Шарден, – писав він, – давно зарекомендував себе живописцем, який вміє майстерно зображувати тварин – як живих, так і мертвих, – але ми і не припускали, що його талант може виявитися настільки багатогранним”.

Не подобалася картина тільки поборникам класицизму, які, знову-таки, знаходили її “не цілком, піднесеної”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)