Перша борозна – Жан-Батист Мрій

Перша борозна   Жан Батист Мрій

Самим ортодоксальним проповідником ідей руссоизма, яке надихало напрямок сентименталізму в мистецтві і літературі кінця століття, був Жан-Батист Мрій. Морализирующая живопис Греза напередодні французької революції викликала захоплене ставлення критиків і освічених любителів мистецтва не тільки у Франції, але і в Росії.

Велика композиція Греза “Перша борозна” патетично-захоплено і сентиментально прославляє селян, чиє життя облагороджена працею на лоні природи. Можливо, її сюжет був підказаний художнику його замовником – шанувальником філософії Руссо, освіченим російським меценатом графом Петром Андрійовичем Шуваловим.

Народний звичай, що надає право провести першу борозну юнака, що досяг повноліття, перетворюється в урочиста хода в дусі фризообразной композиції античного рельєфу. Однак сентиментальна чутливість учасників сцени швидше ілюструє, що втілює в повноцінні художні образи прогресивні ідеї епохи.

Кучеряве немовлята подібні рокайльним амурам, сльози розчулення на очах сільських красунь і доброчесна старість, помилковий пафос жесту батька, немов напутствующего сина на ратні подвиги, надмірно емоційні і настирливі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)