Сидяча оголена на дивані – Амедео Модільяні

Сидяча оголена на дивані   Амедео Модільяні

Експерти називають цю картину майстра тріумфом наготи. Крім того, картину ставлять нарівні краси оголених натур Боттічеллі, а також Веласкеса. У деяких, оголені натури викликали обурення. На одній виставці, картини оголених жінок, були полічені за неповагу до жіночого роду.

Ці твори вважають непристойними і аморальними картинами. Крім того, за вказівками поліції, полотна прибрали і не показували на виставці. Але, незважаючи на таку реакцію, були ті люди, які по достоїнству оцінили твори Модільяні. В тому числі і картину “Оголена” – шедевр художника. У цій роботі, як і у всіх інших, можна побачити поєднання витонченого стилю і чистоти, гуманізму і символізму. Ще картина відображає відчуття абсолютної повноти і нестримною життєвої радості.

Крім іншого, можна випробувати на собі переживання від мук сумління, яке передав майстер. Так, щоб зрозуміти душу великого людини і значення його картини, необхідно і самому мати естетичним смаком і любов’ю до мистецтва. Погляд героїні може розповісти про те, які думки її відвідують, що її мучить і турбує. Деякі можуть розгледіти в погляді дівчини себе. Гола дама, також в силах розповісти нам не лише про себе, але і про свого великого майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сидяча оголена на дивані – Амедео Модільяні.