Смерть Адоніса – Себастьяно дель Пьомбо

Смерть Адоніса   Себастьяно дель Пьомбо

Будучи учнем Джованні Белліні і випробувавши вплив Джорджоне, Себастьяно дель Пьомбо перейняв від них м’якість форм і ліричний настрій, несучи їх у свої картини. Але, працюючи в Римі, він виявився також під впливом мистецтва Рафаеля з його абсолютною гармонією і Мікеланджело, наделявшего своїх персонажів небаченою силою.

У представленому полотні художник звернувся до міфу про Адонісі, чудового юнака, улюблений Афродіти, вбитого під час полювання вепрами. Дель Пьомбо зобразив момент, коли Афродіта дізнається про загибель Адоніса, про яку їй повідомляє Купідон, причому велика частина твору зайнята сидять в гаю божествами, а вмираючий герой знаходиться віддалік. Цей прийом – віднести кульмінаційний момент всієї сцени на деяку відстань, відтягнути його сприйняття глядачем – загострює тривожний настрій, розлите в картині і хвилею пробегающее по персонажам.

На задньому плані художник зобразив вид Венеції з Палаццо дожів і дзвіницею собору Сан-Марко, що відбивається в тихих водах лагуни. Вечірній пейзаж зі світлим блакитним небом, золотавим заходом, пухкими білими хмарами у височині і біжать по землі і воді тінями наповнює все зображене тонкої сумом, яку любили передавати в своїх картинах венеціанські художники.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Смерть Адоніса – Себастьяно дель Пьомбо.