Смерть Інеси де Кастро – Карл Брюллов

Смерть Інеси де Кастро   Карл Брюллов

Перед нами драма з життя кастильського короля Альфонса IV-Португальської. Придворна дама дружини сина короля Дона Педро Інеса полонила своєю красою інфанта, який після смерті своєї дружини таємно з нею повінчався, т. к. у батька була інша кандидатура дружини синові. Радники короля визнали таємницю сина і видали її Альфонсу.

Дон Педро відмовився одружується на батьківській претендентці. Тоді за рішенням королівського Ради було вирішено вбити Інесу. Вичекавши момент, коли Дон Педро пішов на полювання, король з радниками вирушив до Інеси. Коли Інеса зрозуміла, що їх чекає, то вона кинулася в ноги королю. Нещасна жінка ридала, благаючи зберегти їй життя. Спочатку король пошкодував молоду жінку, однак радники вмовили не піддаватися непотрібної жалості і вбили матір двох дітей.

Дон Педро не пробачив батькові такого віроломства і після його смерті знайшов безпосередніх вбивць і стратив їх. Художник зумів передати почуття матері, пристрасно благає своїх убивць. У темних похмурих тонах зображено король і його поплічники, світлою плямою виділяються фігури Інеси і дітей. І знову в зображенні жінки Брюллов залишається вірним класицизму, а у виборі теми, в зображенні пристрасті схиляється до романтизму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)